Ekonomi

Kripto Para Borsası KuCoin’in Twitter Hesabı Hacklendi

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri KuCoin Önemli bir gelişme oldu. Borsanın Twitter hesabı hacklendi ve yaklaşık bir saat hackerların elinde kaldı. Hesabı hackledikten sonra hackerlar sahte bir ilişki paylaşarak yatırımcılardan KuCoin’i aradılar. para topladılar . Neyse ki, önemli bir mali kayıp olmadı. Konuyla ilgili açıklama yapan KuCoin, zararın telafi edileceğini duyurdu.

Edinilen bilgilere göre, bilgisayar korsanlarının paylaştığı kişiler aracılığıyla kaybedilen para miktarı 22 bin 638 dolar seviyede idi. Konuyla ilgili yürütülen soruşturmalarda 22 yatırımcının dolandırıldığını açıklayan yetkililer, net rakamın ortaya çıkması için çalışmalarını sürdürdüklerini açıkladı. Twitter hesabını hackleyen bilgisayar korsanlarıyla ilişkili olduğu tespit edilen kripto para cüzdanları da engellendi . Bu sayede şikayetlerin artmasının önüne geçildi.

“Paramı kaybettim, ne yapmalıyım?”

KuCoin dünyanın en büyük borsalarından biridir ve bu nedenle Türkiye’den dolandırılan yatırımcılar olabilir. İlgili bir duyuruda KuCoin, yatırımcıları dolandırdığını söyledi ” [e-posta korumalı]Elinizdeki kanıtlarla takviye kuvvetlerin ulaşımını sağlarsanız, kaybınız KuCoin tarafından karşılanır. Dileyen yatırımcılar, Buradaayrıca temas yoluyla başvurabilirler.

Bu ortada; borsanın kendisinin saldırıya uğradığı anlamına gelir gelmediğini belirteyim. Bilgisayar korsanları, yalnızca KuCoin ile ilgili olan Twitter hesabını hackledi. O halde borsadaki süreçlerde rastgele bir sorun olmadığını belirtelim. Twitter hesap bakımı için 2FA prosedüründen faydalandığını belirten borsa, bundan sonraki süreç için bunu söyledi. ek güvenlik önlemleriDüşüneceğine söz verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu